• Naxis Taxi

  NAXIS TAXI

  ЕДИНИ ПРАВИ ТАКСИ

  Naxis Taxi е суштински дел од Белград. Без разлика

  да ли сте жител на нашиот град или доаѓате од внатрешноста,

  или сте странец, не е возможно нас да не пропуштите

  ако сакате удобно возење и поштена цена.

 • Naxis Taxi

  ПОВИКАЈТЕ НЕ ПО ТЕЛЕФОН

  Нарачајте го своето возило со повик на број 1984. Ако го заборавете, внесете *TAXI односно *8294.

  Јавете ни се

 • Naxis Taxi NARUČITE VOŽNJU NA TVITERU

  НАРАЧАЈТЕ ВОЗЕЊЕ

  НА ТВИТЕР

  Ако вие пишувањето полесно отколку зборувањето, ве молиме пратете ни твит на

  @NaxisTaxi и назначите колку возила сакате и каде се наоѓате.

  Во случај да на никој не сакате да ја откриете својата локацијa,

  барајте да ве запратиме и нарачајте го возилото со директна порака.

  Твитните ја својата локација

 • Naxis Taxi

  ПЛАТЕТЕ СО КАРТИЧКА

  Времето на готовина проаѓа. Не сакате кеш? По едноставно вие да платете со картичка? Нема проблем! Први сме и едини такси во градов кои што ви ја нуди оваа услуга. Примаме VISA, MasterCard, Maestro и DinaCard!

 • Naxis Taxi

  БЕСПЛАТЕН WI-FI

  Белгард е голем град, а сообраќајот е често во колапс. Завалете се во удобното седиште и сурфувајте со своите омилени апликацији по пат на нашиот бежичен интернет. Одличен е за живци а и полесно ќе ви помине времето, а може да ви биде полезно ако некој со нетрпение чека на вашиот мејл.

 • Naxis Taxi Aerovoznja

  NAXIS ЗБОРУВА МАКЕДОНСКИ И УШТЕ ОСУМ ЈАЗИКА

  Метрополата мора да има таксисти полиглоти! Нашите зборуваат англиски, руски, германски, француски, италијански, бугарски, романски итн, али е потребно да се навремено нарача возач со познавање на саканиот јазик.

Зошто Naxis?

Кој работи со срце нема конкуренција.

Да се биде прв и едини кои што нуди плаќање со картичка, бесплатен Wi-Fi и порачување на возење по пат на твитер е едно, но посебни сме по луѓето. Нашите возачи се пријатни и љубезни. Подготвени се да разговараат ако сакате и да молчат ако не вие до тоа. Ќе стигнат до вас за неколку минути, ќе ве префрлат до вашата дестинација по најкраток пат и ќе ви наплатат поштено. Десетини иљадници наши редовни корисници од сите меридијани се доказ да говориме вистина, а ако не ни верувате можете да ги прашате на српски, англиски, руски, германски, француски, италијански, бугарски, романски, и македонски затоа што се тоа јазици који ги говорат Naxis таксисти.

Нарачајте возило

Твитните ни!

Повикајте 19804 или внесете *TAXI односно *8294

Доступни сме 24 саата дневно, седум дена во неделата, 365 дена во годината!

Пратете ни твит на @NaxisTaxi

Назначите ни колку возила сакате и каде се наоѓате, и очекувајте не за неколку минути. Можете да побарате и да ве запратиме како би го возењете нарачале со директна порака.

Нарачајте возење по пат на Андроид апликација

Уз неколку едноставни кликови известите не за вашата локација и колку возила сакате , а можете да назначете и да ли ви треба луксузен или климатизиран автомобил. Исо така можете да ни оставете и додатно упатство.

Google PlayApp Store

Секое десето возење нарачано по пат на твит е бесплатно!

Плаќање

 • ПРВА ТАРИФА

  65 RSD

  по километар

  • 170 RSD старт
  • 750 RSD чекање на саат
  • Се однесува на сите врсти возење по градската област, во работни денови од 06 до 22 саат.

 • ВТОРА ТАРИФА

  85 RSD

  по километар

  • 170 RSD старт
  • 750 RSD чекање на саат
  • Се однесува на сите врсти возење по градската област, во работни денови од 22 до 06 саат, во недела и на државни празници.

 • ТРЕТА ТАРИФА

  130 RSD

  по километар

  • 170 RSD старт
  • 750 RSD чекање на саат
  • Се однесува на сите врсти возење надвор од градската област.

Прифаќаме картички

mastercardmaestroVisa_Logo_strokedina_card_logo_stroke

Терминали имаме во сите возила

Плаќањето е едноставно и брзо

Сите податоци се заштитени

Немојте да ја заборавете сметката!

Услуги

 • Naxis Taxi Loyalty Kartice

  Loyalty картички

  Имате фирма или хотел? Сакате да секогаш имате возило на располаѓање? Сте загрижени за трошоците? Сакате се да платете на крај на месецот? Брзина и сигурност се некои од најважните фактори во современиот бизнис. Она што на вас ви треба е такси превозник који што може да гарантира на своите клијенти секогаш достапно возило кое што ќе се појави во најкраток рок на наведената локација. На вашето претпријатие е потребна соработка со Naxis. Потпишете договор

  Klikni za više
 • Naxis Taxi Aerovoznja

  ЗАКАЖЕТЕ ВОЗЕЊЕ ЗА И ОД АЕРОДРОМ

  Ако одете за или од аеродром , резрвацијата можете да ја направете и неколку дена однапред. Во случај да сакате обезбеден превоз од аеродром према градот потребно е на office@naxis.dev да ни доставете податоци за летот и лицето кое што треба да се почека

  Klikni za više
 • Taxi osobe sa posebnim potrebama

  ГИ ПОДРЖАВАМЕ ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

  Naxis се грижи за своите муштерии. Заради тоа за патниците со инвалидитет обезбедивме соодветен транспорт. Ве молиме да ни нагласите да ли вие потребно посебно возило, а ние ќе се грижиме за се друго

  Klikni za više
 • Naxis Taxi petfriendly

  НАШИТЕ ВОЗИЛА СЕ PET FRIENDLY

  Имате домашно милениче на кого гледате како на член на семејството и сакате да е стално уз вас и да со вас го дели секој момент на вашиот живот? Не грижете се затоа што и ние сакаме животни, не заборавајте да ни нагласите дека ги водите со себе , како и ако станува збор за големо куче

  Klikni za više
 • Naxis Taksi Vozila

  НАЕМ НА ВОЗИЛО СО ВОЗАЧ

  Планирате венчање? Ви гарантираме дискретен возач и LUX возило заради кого ќе бидете тоа што треба да бидете: Ѕвезда на вечерата. Морате на пат надвор од градот? Ви нудиме широк избор на LUX возила. Ако сакате да го разгледате Белград имаме за вас специјално обучени возачи кои што ќе бидат ваши лични туристички водачи. Цена? Ќе се договориме!

  Klikni za više

Превземете си Naxis Taxi апликација

Google PlayApp Store

Контакт

Вашето име (задолжително)

Вашиот Email (задолжително)

Предмет

Вашата порака

Борска 7е, Београд 11000


Нарачајте возило

19804
*TAXI или *8294


Naxis Taxi Call Centar

+381.11.358.11.11
+381.63.58.11.11
+381.64.222.9804
+381.80.011.9804 (бесплатен позив од фиксни број)


Побарајте не ако сакате соработка, или ако сакате да ни испратете пофалби или поплаки.

+381.11.35.65.057


office@naxis.dev
business@naxis.dev